Kesinlikle izlenmesi gereken TOP 5 Film - Kobaytensar TR

Öne Çıkan Yayın

Atatürk Heykelini Korudular

» » Kesinlikle izlenmesi gereken TOP 5 Film

  İzlemeden ölme deriz ya hani bazen, sizin için öyle filmler seçtik. İzlemediğiniz varsa buradan sonra direk filme uğrayın.

Listemizde ki ilk film;

1) GODFATHER

Baba (İngilizce: The Godfather), Mario Puzo'nun yazdığı aynı adlı romandan uyarlanan, Francis Ford Coppola'nın yönettiği, Marlon Brando ve Al Pacino'nun başrollerini paylaştığı filmdir. 

Hem kitabını okumuş hem de filmi izlemiş biri olarak söyleyeceğim ilk şey mutlaka izlenmesi gerektiği. Tüm zamanların en iyi filmlerinden biri. Gerek romanın konusu gerekse güçlü oyuncu kadrosu ile efsanelerden biri...
Listemizdeki ikinci film ise ;

2) V-FOR VANDETTA

V for Vendetta, 2005 ABD-Almanya ortak yapımı olup 2006'da gösterime giren film. Wachowski kardeşlerin sinemaya uyarlayıp yapımcılığını üstlendiği filmi daha önce Matrix üçlemesinde yardımcı yönetmenlik yapan James McTeigue yönetti. V for Vendetta, Alan Moore'un yazıp David Lloyd'un çizdiği, DC Comics'in yayınladığı aynı isimli çizgi romandan beyazperdeye uyarlandı.

Geleceğin İngiltere’sinde geçen filmde baskıcı rejime karşı ayaklanan halkın hikayesini izliyoruz. 5 Kasımı hatırla sloganı ile başlayan filmde kahramanız doğru mesajlar ile sömürülen halkın uyanmasını sağlamaktadır. Film boyunca göreceğiniz gülümseyen maskenin altında acı çeken ağlayan devrimci ve aşık bir karakter olması :) güzel işlenmiş bir ironidir. Bu arada “fikirlere kurşun işlemez” repliğide eminim yıllar boyunca akıllarda kalacaktır.
Listemizim üçüncü sırasında ;

3) KUZULARIN SESSİZLİĞİ 


Kuzuların Sessizliği, yazar Thomas Harris'in aynı adlı romanından beyaz perdeye aktarılan, yönetmenliğini Jonathan Demme'nin yaptığı, 1991 yapımı psikolojik gerilim türünde bir film.

Thomas J. Harris'in romanının bu nabızları zorlayan uyarlamasında, FBI'daki eğitimi devam eden Clarice Starling yüksek güvenlikli bir tımarhaneye girerek bir psikiyatr iken yamyamlık yapan bir kitle katiline dönüşen Hannibal Lecter'in hastalıklı zihninin derinliklerine inmeye çalışmaktadır. Starling'in bir seri katili yakalamak için ipuçlarına ihtiyacı vardır. Ancak ne yazık ki, Lecter ile yaşadığı Faustiyen ilişki sonunda onun kaçışına sebep olur ve artık iki ayrı seri katil karanlıklarda serbest dolaşır. Dr. Lecter’ın tüm hikayesine hakim olmak isteyenler öncelikle Kızıl Ejder’i izleyebilirler.Listemizde dördüncü sırada 

4) Yedi


 (Orijinal adı Seven), senaryosu Andrew Kevin Walker tarafından yazılmış olan, Hristiyanlık'ın 7 ölümcül günahını işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katili ve onun peşindeki iki polis dedektifinin çabalarını konu alan, Hollywood yapımı bir gerilim filmidir.

Brad Pitt ve Morgan Freeman’ın başrollerinde oynadığı harika bir polisiye. Genç dedektifin tezcanlılığı ile tecrübeli dedektifimizin sağduyusu film boyunca sizi etkisi altına alıyor.Ve son olarak 

5) AV MEVSİMİCem Yılmaz, Şener Şen ve Okan Yalabık'ın başrolde yer aldığı filmde çözmeye çalıştıkları cinayet bu üç polis teşkilatı mensubunun hayatını altüst ederek bambaşka bir hale sürüklüyor.
Türk sineması adına tam bir başyapıt. Özellikle Şener Şen ve Çetin Tekindor gibi iki büyük ustanın canlandırdığı iki
Güçlü karakter.
.....

«
Previous
Sonraki Kayıt
»
Next
Önceki Kayıt

Popüler Yayınlar

Follow by Email

Popüler Yayınlar

Follow by Email