Okullar açılıyor ! - Kobaytensar TR

Öne Çıkan Yayın

Atatürk Heykelini Korudular

» » Okullar açılıyor !
Gündemin malum konularından biri eğitimin ne zaman başlaması gerektiği... Maalesef eğitim kadar ciddi bir konuda bile seri ve net kararlar alınamıyor. Aynı gün içerisinde 31 Ağustosta eğitime başlayacağız diyenler sonrasında tarihi 21 Eylül olarak değiştirebiliyorlar. 

Covic 19 nedeni ile eğitimin uzaktan yapılması çok mantıklı ancak ülkemiz uzaktan eğitime alt yapı olarak hazır değil. Televizyon yada internet üzerinden eğitim verebilmemiz için bu konuda uzmanlaşmış eğitmenlere, sağlıklı internet bağlantılarına ihtiyacımız var. Mart ayında başlayan televizyon eğitiminin müfredata uygun olmadığını ebeveynler olarak gözlemlemiş bulunmaktayız. Acil olarak müfredatın uzaktan eğitime göre düzenlenmesi, öğrencilerin konu hakimiyetinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Tam gün okulda eğitim verilemese bile etüd sınıfları oluşturularak daha küçük gruplar halinde okula devam sağlanabilir. 

Öğrenci kardeşlerimizin de psikolojisini düşünmek gerekiyor. Ezberci eğitim sistemi nedeni ile kendine güvensiz yetişen nesillere bir de uzaktan kumanda eğitim veriyoruz demek pek te gerçekçi gelmiyor. Okulun açılış kapanış tarihlerindeki belirsizlik doğal olarak sınavlara da yansımaktadır. Genç beyinlere böylesi bir travma yaşatmak kanımca adil değil. 

Yine en büyük sorumluluk ailelere düşüyor Üniversitelerimizin son çeyrek asırda dünya sıralamasında yer bulamadığını düşünürsek, ilköğretim seviyesinden başlayarak eksik eğitim alan çocuklarımız maalesef fen liseleri, Anadolu liselerine bile giriş yapamıyor. Eğitimde eşitlik ilkesine ters olduğunu düşündüğüm için özel okullara sempati beslemesem bile, bu şartlarda özel okullar mecburiyet gibi duruyor. Maddi ve manevi olarak ailelerin çocukları desteklemeye devam etmesi elzemdir. Mümkün olduğunca çocuklarınız ile ders çalışın . Sürekli değişen bir eğitim sisteminde evlatlarımızın temel seviyede bile yetiştirildiğine ikna olamıyorum.

«
Previous
Sonraki Kayıt
»
Next
Önceki Kayıt

Popüler Yayınlar

Follow by Email

Popüler Yayınlar

Follow by Email