Yıldız Tilbe Kimdir Yıldız Tilbe'nin bilinmeyenleri Yıldız Tilbe bir Yaşam öyküsü - Kobaytensar TR

Öne Çıkan Yayın

Atatürk Heykelini Korudular

» » Yıldız Tilbe Kimdir Yıldız Tilbe'nin bilinmeyenleri Yıldız Tilbe bir Yaşam öyküsü

Ceren Birinci'nin kaleminden....


"Yıldız Tilbe kimdir ? , Yıldız Tilbe hakkında bilinmeyenler , Yıldız Tilbe şarkıları..."

Yıldız Tilbe denilince "Delikanlım" şarkısı kulaklarımızda çınlarken hemen ardından kafamızda "Ben o yari esasında çok severim" diye bir ses duyuluyor. 

Peki kim bu Yıldız Tilbe ? O bir Yıldız...

İzmirde fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası tekel fabrikasında çalışıyordu. Annesi ufak bir bakkalı işletiyordu. Tilbe ise fırsat bulduğu her işte çalışıyordu. Küçüklükten beri sürekli kendi kendine şarkı söylüyordu. Bebek bakıcılığı yaptığı evde ardiye odası gibi bir odada kalıyordu. Orada bile herkes uyuduktan sonra kısık sesle şarkı söylerdi. 18 yaşına henüz girmemişken sadece 15 gündür tanıdığı bir gence kendini kaçırttı. 

Evlendikten bir ay sonra eşi askere gitmiş ve dönüşünde ise aileye "Sezen" adında bir kız çocuğu katılmıştı. Kızına bu ismi vermeye çocukluğundan beri taptığı Sezen Aksu'nun "Sen Ağlama" şarkısını dinlerken karar vermişti. Eşi ile evliliği 6 ay sürmüştü. 1990 yılında Pırlanta Pavyonu'nun önünden geçerken bir anda içeri daldı ve prova yapanlara sesinin güzel olduğunu, şarkı söyleyip para kazanmak istediğini söyledi. Patron ona baktı ve şarkı söylemesine izin verdi. 

Tilbe'yi bir kez dinleyen patron bir kez daha söylemesini istedi. O günden sonra işe alındı, ilk gecesinde altı şarkı söyledi. 1991'de bir gece altı kulüpte şarkı söylüyordu. O gece Sezen Aksu Tilbe'nin sahne aldığı yere gidecekti. Lakin Tilbe'nin sahnesi bitmişti. Başka mekandaki sahnesini bitirip tekrar Sezen Aksu'nun geleceği yere gitti. Aksu tuvalete gittiğinde Tilbe de arkasından gidip onunla tanıştı ve biraz sohbet etme fırsatı buldu. Onu çocukluğundan beri çok sevdiğini, onun şarkıları ile büyüdüğünü hatta kızının adını bile Sezen koyduğunu anlattı. 

Tilbe'nin işini öğrenen Aksu çık bir şarkı söyle dedi. Sahnede Sezen Aksu'nun 'Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam'  şarkısını söyledi. Sezen Aksu Tilbe'ye numarasınu verdi. Sonrasında Sezen Aksu Tilbe'yi İstanbul'a çağırdı. Yıldız Tilbe, Sezen Aksu'nun evinde kalıyor. Uğur Yücel'le yaptığı şovda vokalistliğini yapıyordu. Aksu'nun evinde Uzay Heparı isminde genç bir müzisyenle tanışmıştı. 

Aralarındaki yakınlaşmadan bir süre sonra Aksu'nun evinden taşınmıştı. Aksu'nun şovu bitince Yıldız Tilbe'nin vokalistliği de bitti. İstanbul'da kulüplerde üç yıl çalıştı. Albüm çıkarmak istiyordu ama kimseden şarkı sözü, beste alamıyordu. Alamıyorsam ben yaparım dedi, yaptı. Sözü bestesi kendine ait olan 'Delikanlım' 1994'te ortalığı salladı.
1996'da narkotik evine baskın yaptı ve esrarla yakalanı. Mahkemeden çıkarken uzatılan mikrofonlara bağıra bağıra 'Delikanlım'ı söyledi. Bu olaydan sonra kimse iş yapamadı.

1991'de İzmir'de başladığı pavyon hayatı, 1998'de Eskişehir de bir pavyonda devam ediyordu. Kimse Tilbe'ye yanaşmazken İbrahim Tatlıses onun kasedini çıkardı. İbrahim Tatlıses'in desteğinden sonra yeniden eski şöhret zamanlarına dönmeye başladı. Hakkında çıkan haberlere rağmen ondan vazgeçemeyenler vardı. 
Bu süre zarfında Sezen Aksu ile aralarının açıldığını düşünenlerin aksine ikisi de içten içe birbirine bağlıydı.
Tilbe'nin çocukluğundan beri çileleri bitmedi, tükenmedi. Yaşadıklarından geriye kalan en güzel miras ise; kulaklarımızın pasını silen, içimizdeki acıları dile getiren yanık sesi olmuştu.
Etiketler : " 
Yıldız Tilbe - Delikanlım Yıldız Tilbe - Haberi Olsun Yıldız Tilbe - Aşk Laftan Anlamaz Ki Yıldız Tilbe - Vazgeçtim Yıldız Tilbe - Delikanlım Albümü Yıldız Tilbe hasta mi Yıldız Tilbe - Dağıldım Biraz Yıldız Tilbe, ilk şarkısı

yıldız tilbe konseri 2020
yıldız tilbe konser 2020
yıldız tilbe konserleri 2020
sezen aksu yıldız tilbe olayı
yıldız tilbe evlendimi"

«
Previous
Sonraki Kayıt
»
Next
Önceki Kayıt

Popüler Yayınlar

Follow by Email

Popüler Yayınlar

Follow by Email