Açlık Oyunlarının Devam Serisi : Kuşların ve Yılanların gözyaşı, Kitap tavsiyesi - Kobaytensar TR

Öne Çıkan Yayın

Atatürk Heykelini Korudular

» » Açlık Oyunlarının Devam Serisi : Kuşların ve Yılanların gözyaşı, Kitap tavsiyesi

Kuşların ve Yılanların Şarkısı Panem’de savaş biteli on yıl olmuş. Başkan Snow henüz 18 yaşında akademi öğrencisi üniversite eğitimi alabilmesinin tek yolu Açlık Oyunlarında atanacağı haracım galip gelmesine bağlı.

Panem’in en köklü ve zengin ailelerinden biri olan Snow’lar tüm yatırımlarını 13. Mıntıkaya yapmışlar. 13. Mıntıka isyancılarla birlikte yok olurken Baba Snow’da tüm servetini kaybetmiş. Corya hem annesiz babasız hem de fakir bir başkentli olmanın çaresizliği içinde...

Güvenebileceği tek şey zekası ve çalışlanlığı 
Suzanna CollinsAçlık Oyunları” serisinin devamı niteliğinde ki son kitabında savaşı başkent çocuklarının gözünden anlatıyor okura. Açlık Oyunlarının fikir babası kim ? Haraçlara akıl hocası olarak atanan başkent çocuklarının hissettikleri, yaşadıkları açmazlar ? Oyun kurucu olan doktor hanımın sadistçe tavırları ve tüm bunların ortasında genç Snow 12. Mıntıkanın kız haracına akıl hocası olarak atanıyor.

Kazanma ihtimallerinin nerede ise hiç olmadığı bu ölüm kalım mücadelesinde beklenmedik başka bir şey oluyor. Başkan Snow nasıl bir tirana dönüşmüş ? Nasıl acımasız bir devlet başkanı olmuş ? Anlayacaksınız !

 Keyifli okumalar...

«
Previous
Sonraki Kayıt
»
Next
Önceki Kayıt

Popüler Yayınlar

Follow by Email

Popüler Yayınlar

Follow by Email