ADALET ? İDAM CEZASI MI GELMELİ ? - Kobaytensar TR

Öne Çıkan Yayın

Atatürk Heykelini Korudular

» » ADALET ? İDAM CEZASI MI GELMELİ ?Her gün yeni bir kadın ölüm haberi geliyor. 
Her gün yeni bir tecavüz haberi geliyor.
Her gün yeni bir taciz haberi geliyor.

Adalet dediğimiz kavram, bir ülkeyi ayakta tutmaya yarayan kavramdır. Eğer halk adalete inanmazsa kendi cezasını kendisi vermeye başlar. Bu durum çok tehlikelidir. Düşünsenize herkesin kendi adaleti olduğunu. Binlerce cinayet, binlerce darp demek bu. 

Son zamanlarda artan taciz haberleri var. Peki neden bu kadar arttı. Bu insanlar neyden cesaret buluyor ?

Sorunun cevabını uzakta aramaya gerek yok. Mesela Musa O. İsimli şahıs bir kadını 20 gün boyunca saklayıp, 20 gün boyunca tecavüz etmişti. Elini kolunu sallayarak çıktı. Peki ne oldu ? İnsanların adalete güveni azaldı. 

Suçsuz yere yatan gazeteciler var hapishanelerde. Düşüncesini söyleyen, yada doğru bir haber yaptığı halde yatanlar. O zaman ister istemez insan soruyor ; Bu kimin adaleti ?

Adalet, kişilerin kendi kanunları ile uygulanmaz. Adalet eşit olur. Sen peynir çaldıysan 2 yıl yatıyorsan, başka bir mağazada aynı şekilde aynı peyniri çalan 1 yıl yatamaz. Bu eşit şekilde yargılanmaktır. 

İdam cezası gerekli mi ?

Belki de gereklidir ama neyin suçlusu olarak idam cezasına çarptırılacaksın. Tacizciyi, Tecavüzcüyü mü asacaksın ? Yoksa Deniz Gezmiş gibi sesini çıkaran Amerikan Emperyalizmine karşı çıkanları mı ?
«
Previous
Sonraki Kayıt
»
Next
Önceki Kayıt

Popüler Yayınlar

Follow by Email

Popüler Yayınlar

Follow by Email