TARİKATLAR KAPATILMALI MI TARİKAT NE İŞE YARAR TÜRKİYEDE'Kİ TARİKATLAR - Kobaytensar TR

Öne Çıkan Yayın

Atatürk Heykelini Korudular

» » TARİKATLAR KAPATILMALI MI TARİKAT NE İŞE YARAR TÜRKİYEDE'Kİ TARİKATLARTarikatlar din istismarcılığı yapar. İslam dinini savunduklarını söylerler, ama aksi şekilde çalışırlar. Tıpkı Kurtuluş Savaşı bittikten sonra yeni kurulan TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNDE olduğu gibi. Cumhuriyetin ilk başlarında kendilerini şeyh olarak tanıtan bir takım meczup ingilizlerin kışkırtmaları ile halkı ayaklandırmaya çalışmış isyanlar çıkartmıştı.


Atatürk bu durumu Takkiye ve Zaviyelerin kapatılması kanunu ile önlemişti. Fakat günümüzde her geçen gün fazlaca artan sayıları ile dikkat çekiyorlar.

Devlet kurumlarına yerleştirileceğini düşünen halktan kandırabildiklerini kendilerine çekiyorlar. 

Halbuki Kuran-ı Kerim ve çeşitli hadis yorumlamalarında Müslümanın ne yapması gerektiği açık açık anlatılıyor.

Ellerini öpenler cennete gireceğini sanıyor. Ellerini eteklerini öpüyor. 

Daha bir kaç gün önce bir meczup 12 yaşında ufak bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu. Tarikat lideri diye kendini tanıtan bu sapığın elini eteğini öpen insanlar var. 

Çocuklarınızı din öğrensin diye bunların yurtlarına, vakıflarına göndermeyin. Siz çocuğunuza dini öğretebilirsiniz. İnternet çağındayız birinim ağzından çıkana değil okuduklarınıza araştırdıklaranıza inanın.

El öperek cennete mi girilir?

Tıpkı şeye benziyor, Rahiplerin cennetten arsa satmasına. Bu saçmalıklara inanlar kendilerine Müslüman diyor. 

Tarikatlar kapatılmalı mı ?

Kapatılmalı mı ? Bu iş diyanetin görevi. Diyanet aslında bunun için kurulmuştur. Tarikatlerin oluşmasına karşı. Diyanet size din eğitimi vermek için kurulmadı. Fakat diyanet kuruluş amacından çıkıl bir şirkey halini almış durumda.

Türkiye'de Tarikat sayısı ?

Türkiye'deki tarikat sayısı belli başlı tarikatlar 30 tane, bunların ayrılan 400 kolu bulunuyor. Yaklaşık üye sayısı 3 milyon kişi civarinda.«
Previous
Sonraki Kayıt
»
Next
Önceki Kayıt

Popüler Yayınlar

Follow by Email

Popüler Yayınlar

Follow by Email