Üniversitelerin Açılmasını İsteyen Gençlerden Tweetterda Tepki - Kobaytensar TR

Öne Çıkan Yayın

Atatürk Heykelini Korudular

» » Üniversitelerin Açılmasını İsteyen Gençlerden Tweetterda TepkiYÖK'ün üniversiteleri açmama kararı bir çok öğrenci tarafından topa tutuldu.


Evlere bu zamana kadar gereksiz yere kira ödeyenler, devletimiz kiramızı öder mi ? Diye soruyor.

Öğrenciler genel olarak "Ülkeye turist gelsin diye okulları açmıyorlar" gibi ifadeler kullandı. 

Ülkemizdeki internet alt yapısını düşünürsek ve de köylerdeki öğrencileri ! haklılarda aslında. Şebeke bile çekmeyen yerler var. !

Sizler için atılan Tweetlerden bazılarını derlerdik:

"Tıklım tıklım olan barlarda pavyonlarda mitinglerde virüs yok ama okulda var! Bu ne biçim sistemdir? Diğer ülkeler okula gidilebilsin diye her yeri kapatırken bizimkiler turist gelsin diye okul açmıyor!"

Bir diğer tweet :

"okulların açılmasını sadece ortam için istemiyoruz, online eğitimde başarılı ve yeterli DEĞİLİZ. akademisyenler pdf okuyup geçiyor diyenler; sınıfta olduğunuz zaman bir şekilde duyuyorsunuz. pdf’i ise açıp okumuyorsunuz bile."

Başka bir tweet :

"Yaz biter turistler gider ve vakalar artar olan okullara olur öğrencilere olur kullanmadığımız evlere kira öderiz aylarca olsun tatilde ekonomi canlandı ya canımız sağolsun."

Ve son tweet :

"Öğrencilerin göstermiş oldukları tepki covid 19 yüzünden üniversitelerin kapali olmasina değil heryer açık iken sadece universitelerin kapali olmasinadır zira sadece universitelerin online olmasıyla çözülecek olsa kaç aydır çözülürdü."

«
Previous
Sonraki Kayıt
»
Next
Önceki Kayıt

Popüler Yayınlar

Follow by Email

Popüler Yayınlar

Follow by Email