Uzaktan Eğitim'i Türkiye'de nasıl Yapacaksın Faydalı olur mu EBA giriş nasıl yapılır - Kobaytensar TR

Öne Çıkan Yayın

Atatürk Heykelini Korudular

» » Uzaktan Eğitim'i Türkiye'de nasıl Yapacaksın Faydalı olur mu EBA giriş nasıl yapılırTürkiye'de hala pek çok yerde şebeke çekmiyor. Köylerde yaşayan insanlar için zaten imkansız gibi. Kendim de bir köy çocuğu olarak, boş zamanın varsa tarlaya götürürler. Uzaktan eğitimi önce ailelere vereceksin. Ne yapmaları gerektiğini anlatacaksın.


İkinci bir konu, tabletler, telefonlar ve bilgisayarlar üzerindeki vergiler. Bu vergilerle ülkeye giren herşey 2 katına çıkıyor. Bilgisayar, tablet olmayan ev sayısı çok çok fazla. Bu çocuklara tablet dağıtmak mesela mantıklı olabilir !

Devletin bu konuda ciddi bir şekilde çalışması lazım. Eşitsizlik ortamına müsait çünkü. "Aman okuyası olan varsa zaten okur." Demekle olmuyor bu işler. Okuyası olana bilgiyi vermek zorundasın. 

Zaten sınavlarda ki sorular öğrencileri bıkma noktasına getirdi. Eskiden Türkçe'de yoruma dayalı sorular ağırlıklıydı, şimdi ise tamamen ezbere dayalı. 

Uzaktan eğitim için geliştirilen EBA sisteminde ki hatalar hat safhada. Giriş yapamayan öğrenci sayısı çok fazla bunlarında düzeltilmesi lazım. 

Veliler için öneri

Çocuklarınız sıkmayın, onlara sessiz bir ortam sağlamaya çalışın. Kitaplarını eksik etmeyin ve bol bol test çözmelerini isteyin. Onların başarabileceğine ikna edin. Gerekirse çocukla çocuk olun. 

Okullar açılacak mı ?

Şuan için çok zor görünüyor. İkinci dalganın daha kötü geldiğini hepimiz fark ettik. Artan ölüm vakaları, bulaşan kişi sayısı git gide artıyor. Bu ortamda okulları açmak virüse buyur demek gibi bir şey. 
Etiketler :

EBA üye ol 
EBA ya giriş yapilamiyor 
EBA canlı Sınıf 
tr | eba ogretmen 
EBA semineri GİRİŞ 
EBA öğrenci girişi 2019 
www.eba.gov.tr ​​
indir E-devlet EBA Giriş


«
Previous
Sonraki Kayıt
»
Next
Önceki Kayıt

Popüler Yayınlar

Follow by Email

Popüler Yayınlar

Follow by Email