KORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTECEK ? KORONA VİRÜS AŞISI BULUNDU MU ? - Kobaytensar TR

Öne Çıkan Yayın

Atatürk Heykelini Korudular

» » KORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTECEK ? KORONA VİRÜS AŞISI BULUNDU MU ?

 2020 yılı bize çok uğursuz geldi. Salgın bir hastalık olan covid19 dünyada yaşamı alt üst etmeye yetti. Peki covid-19 ne zaman bitecek ?

Aslında aşı bulunduktan sonra bu sürecin hızlanması normal fakat aşı bulmak için yapılan çalışmalar bir bir boş çıkıyor. Virüs türlerinin yarı ölü yarı canlı yaşam biçimi nedeniyle aşı bulmak bir hayli zor hatta bazen imkansız gibi.

Aslında kronik bir ahastalığı olmayanları pek etkilemesede yaşlılar üzerinde oldukça tehlikeli bir virüs. Virüs size bulaştıktan sonra bağışıklılığınız ne kadar kuvvetliyse o kadar hızlı vücudunuz tarafındant tesipit edilip yerinde önlemler ile yok edilir. 


Bağışıklılık sistemi nasıl gelişir ? Ne tüketmek gerekir ?


Bağışıklılık sisteminizin güçlenmesi için bol bol C vitamini ve yağurt tüketmelisiniz. Aslında çocuklukta anne sütüyle bizlere aktarılan bağışıklılık sistemi olmasına rağmen dışardan aldığınız besinlerde sistemin gelişmesine yardımcı olabilirsiziniz. 


Korona virüsün hızla yayıldığı şu günlerde maske kullanımını eksik etmeyin. Ellerinizi sakın ha gözünüzle temas ettirmeyin. Dezenfektan ile sürekli bir şekilde el temizliği yapmayı unutmayın. «
Previous
Sonraki Kayıt
»
Next
Önceki Kayıt

Popüler Yayınlar

Follow by Email

Popüler Yayınlar

Follow by Email